Nasi lektorzy

Lektorzy Akademii językowej to wysoko wykwalifikowani, profesjonalni nauczyciele języków obcych. Posiadają dyplom magistra lub licencjata filologii, a native
speakers mają ukończone studia wyższe lub posiadają certyfikaty uprawniające do nauczania języka obcego. Lektorzy regularnie podnoszą swoje kwalifikacje
uczestnicząc w szkoleniach oraz konferencjach metodycznych, a ich praca jest systematycznie monitorowana oraz oceniana po to, by zapewnić swoim uczniom jak
najwyższy poziom oferowanych usług oraz w pełni dostosować się do ich potrzeb i oczekiwań.

Lektorzy prowadzą zajęcia bazując na materiałach dydaktycznych takich jak podręczniki, zeszyty ćwiczeń, słowniki, płyty CD najlepszych wydawnictw, m.in. Oxford
University Press, Longman, Macmillan, Express Publishing. Ponadto lektorzy przygotowują dodatkowe ćwiczenia i zadania dla uczniów tak, aby zajęcia były
urozmaicone i stawiające przed kursantami coraz to nowe wyzwania.

Podczas zajęć nasi lektorzy:

  • aranżują gry i zadania komunikacyjne, w trakcie których kursanci mają możliwość wymiany opinii, doświadczeń oraz rozmowy w języku obcym;
  • organizują symulacje realnych zdarzeń, z którymi można spotkać się, na co dzień;
  • korzystają z artykułów, fragmentów książek, filmów, programów telewizyjnych;
  • motywują kursantów do spontaniczności i kreatywności w czasie zajęć;
  • przywiązują największą uwagę do rozwoju umiejętności komunikacyjnych.

Nasi lektorzy to przede wszystkim ludzie z pasją. Z pasją do nauki, z pasją do języków, z pasją do poszerzania swoich horyzontów.

horyzonty


Monika Kwaśniewska

Dyrektor Akademii językowej, lektor języka angielskiego - grupy zaawansowane, maturalne, język biznesowy, konwersacje

Odkąd pamiętam moją pasją była nauka języków obcych i chciałam rozwijać się w tym kierunku. Dlatego właśnie rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku filologia angielska. W czasie studiów podjęłam pracę jako lektor języka angielskiego i przekonałam się, że uczenie innych to jest to, czym chciałabym się zajmować. Wkrótce zdecydowałam się spełnić swoje największe marzenie i otworzyć własną szkołę językową. Jestem osobą pogodną, otwartą, bardzo ambitną i pracowitą.

Uwielbiam rozmawiać z ludźmi i uczyć się od nich nowych umiejętności. Jako lektor jestem wymagająca i konsekwentna, ale do wszystkich podchodzę z uśmiechem i chęcią pomocy. Cieszę się, że mogę robić to, co lubię. Zapraszam na moje zajęcia!

Joanna Czapiewska

lektor języka angielskiego - grupy dziecięce, młodzież oraz dorośli

Witam!

Swoją przygodę z językiem angielskim rozpoczęłam w szkole podstawowej. Chętnie uczestniczyłam  w lekcjach języka angielskiego  a nauka w domu sprawiała mi przyjemność. Teraz uczenie innych daje mi satysfakcję.

Moją  pasją są podróże. W sposób szczególny interesują  mnie kraje arabskie. Podróżowanie po świecie dopingowało mnie do nauki języków obcych aby lepiej zrozumieć inne kultury i ludzi żyjących w innych przestrzeniach geograficznych.

Dzień rozpoczyna od krótkiego joggingu a wieczory chętnie spędzam w teatrze lub kinie.

Paulina Prabucka

lektor języka angielskiego, grupy dziecięce i młodzieżowe

Witajcie! Jestem Paulina. Mój pierwszy kontakt z językiem angielskim zaczął się kiedy miałam 7 lat i… trwa on do dziś. Uważam się za wielką szczęściarę móc dzielić się swoją pasją i uczyć przedmiotu, który niegdyś był jednym z moich ulubionych. Jako absolwentka pedagogiki interesuję się też psychiką i rozwojem dzieci i młodzieży. Dlatego też dokładam wszelkich starań, by moje zajęcia były interesujące, urozmaicone, a atmosfera na nich była przyjazna. Jestem osobą energiczną i pozytywnie nastawioną do świata.

Poza tym jestem wielką miłośniczką podróży, poznawania nowych ludzi, miejsc i kultur. W 2016 roku podczas mojej wyprawy do Azji i Australii, pracowałam jako wolontariuszka w Indonezji, gdzie uczyłam języka angielskiego. W wolnych chwilach znajdziecie mnie z plecakiem, biegającą, uprawiającą jogę lub siedzącą z ulubioną książką, popijając kawę. Serdecznie zapraszam na zajęcia!

Sandra Marrero-Miszker

lektor języka hiszpańskiego, native speaker

Jestem nauczycielką języka hiszpańskiego w gimnazjum oraz w liceum. Oprócz tego jestem szczęśliwą mamą i żoną. Uwielbiam moją pracę, w której czuje, że spełniam ważną misję, potrafiąc zainteresować uczniów oraz skupić ich uwagę mimo często potężnej mieszanki charakterów.

Cechuje mnie poczucie humoru i konsekwencja w działaniu, co niewątpliwie ułatwia mi pracę z uczniami i stworzenie modelu mojej własnej idealnej rodziny.

Daria Gawrzyjał

lektor języka angielskiego

Już jako mała dziewczynka udawałam, że śpiewam po angielsku. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że to właśnie początek mojej drogi przez życie z tym językiem. Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku filologia angielska. Następnie zdobyłam pełne kwalifikacje nauczycielskie kończąc studia podyplomowe na kierunku przygotowanie pedagogiczne.

Jako nauczyciel daję z siebie bardzo dużo, ale dużo też oczekuję od uczniów. Wielokrotnie słyszałam od nich, że jestem lektorem konsekwentnym, skrupulatnym i bardzo cierpliwym, a mój spokój i uśmiech wprowadzają ich w miły nastrój skłaniający do czynnego uczestniczenia w zajęciach.

Po pracy z utęsknieniem pędzę do mojej rodziny. Uwielbiam spędzać z nimi każdą chwilę.

Joanna Czepirska

lektor języka niemieckiego oraz angielskiego

Hallo! Hello! Mam na imię Asia i jestem od dawna zakochana w języku niemieckim. Moim celem jest zarażać tą miłością jak największą ilość ludzi oraz przełamywać stereotypy związane z Niemcami. Potrafię to robić z uporem i humorem. Jako, że w dzisiejszych czasach jeden język obcy to trochę mało, zapraszam również na zajęcia z języka angielskiego, który kocham równie mocno jak niemiecki.

Jestem nauczycielem bardzo wymagającym, ale nadrabiam urokiem osobistym ;-). Moją największą pasją po językach obcych jest literatura i psychologia. W czasie wolnym czytam książki, spotykam się z przyjaciółmi i chodzę do kina.
Nauka języków obcych może być wielką frajdą. Można się o tym przekonać na zajęciach w Akademii Językowej. Zapraszam!

Grażyna Jasiecka-Pokay

lektor języka niemieckiego

Jestem nauczycielem języka niemieckiego z wieloletnim stażem. Swoją przygodę rozpoczęłam po studiach wyjeżdżając na długie lata do Austrii. Tam nabyłam umiejętności uczęszczając do Colleg’u i pracując w międzynarodowej szkole. Mam solidne doświadczenie i udokumentowane sukcesy w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jestem szczera, bezpośrednia i zawsze uśmiechnięta. Uwielbiam dzieci i pracę z nimi. Dążę z uporem do celu, a kiedy przychodzi pora- „mająca serce i patrząca w serce”.

Beata Wiązowska

lektor języka rosyjskiego oraz niemieckiego

Здравствуй! Как дела? Mam na imię Beata i jestem nauczycielem języka rosyjskiego.
Moją pracę postanowiłam związać właśnie z tym językiem, ponieważ podobał mi się
i wpadał w ucho. To dzięki jego melodyjności i dźwięczności zaskarbił on moje serce.
Na zajęciach z języka rosyjskiego staram się ukazać piękno tego języka i przekonać jak największą ilość uczniów do jego uczenia się oraz poszerzania wiedzy w zakresie jego
znajomości. Coraz więcej pracodawców zwraca dziś uwagę na znajomość języka rosyjskiego.  Zachęcam więc do jego poznawania.

Język rosyjski jest niewątpliwie moją pasją, ale postanowiłam także dogłębnie poznać język naszego innego sąsiada i dlatego ukończyłam także filologię germańską.

W wolnym czasie uwielbiam podróżować i spędzać czas na łonie natury.

Katarzyna Smugała

lektor języka angielskiego

Jestem filologiem języka angielskiego z kilkunastoletnim doświadczeniem w nauczaniu osób w różnym wieku i na odmiennym poziomie. Mój zawód to również moja pasja, dzięki której mogę się rozwijać i który daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia. Staram się ciągle rozwijać moją wiedzę metodyczną, co pomaga w przyswajaniu materiału i rozwijaniu zainteresowań językowych uczniów. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze lub odkrywam nowe miejsca, które można zwiedzić.

Zapraszam na moje zajęcia!