Metody nauczania

Lektorzy Akademii językowej łączą tradycyjne metody nauczania języków obcych z nowoczesnym, świeżym i otwartym podejściem do każdego kursanta. Podstawową metodą wykorzystywaną w czasie zajęć jest metoda komunikatywna. Bazuje ona na aktywnym usprawnianiu czterech podstawowych umiejętności językowych:
słuchania, czytania, mówienia oraz pisania. Jest to forma nauki stwarzająca atmosferę, w której kursant jest zmotywowany posługiwać się wyłącznie danym językiem obcym w czasie zajęć. Oznacza to, że zarówno lektor jak i kursant starają się nie używać języka ojczystego podczas kursu. Metoda komunikatywna jest wyjątkowo skuteczna i pomaga uczniom czuć się swobodnie używając języka obcego.

Ponadto nasi lektorzy wykorzystują metodę kognitywną opartą na rozmowie z tzw. native speakers, czyli osobami, których językiem macierzystym jest nauczany przez nie język obcy. Metoda kognitywna zakłada, że posługiwanie się językiem obcym jest innowacyjne. Metoda ta ma na celu wykształcenie takiej kompetencji językowej, dzięki której można rozumieć i samodzielnie kreować nieskończenie wiele poprawnych zdań w języku obcym. Metoda kognitywna zezwala na popełnianie błędów, gdyż właśnie dzięki nim zachodzi proces przyswajania języka.

W celu urozmaicenia zajęć, zmotywowania kursantów, ale przede wszystkim rozwijania ich umiejętności językowych, lektorzy Akademii językowej stosują interaktywna formę nauki języków obcych. Dlatego też w ramach kursu lektorzy korzystają z pracowni komputerowej. Kursanci mają możliwość dostępu do Internetu po to, by w czasie zajęć korzystać z obcojęzycznych stron internetowych i pod okiem lektora ćwiczyć wymowę, rozumienie ze słuchu czy usprawniać umiejętność czytania ze
zrozumieniem. Interaktywne ćwiczenia z wykorzystaniem komputerów oraz dostępu do Internetu są nowoczesną formą nauki doskonale rozwijającą umiejętności
językowe.

poznaj-mozliwosci

Sprawdź opinie naszych Klientów

W październiku rozpoczęłam drugi rok nauki w Akademii językowej.

Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Atmosfera jest miła i luźna, co jest bardzo ważnym elementem, a zajęcia przeprowadzane są bardzo profesjonalnie.

Gorąco polecam Akademię językową każdemu, kto chce poprawić znajomość języków obcych, bądź dopiero zaczął się ich uczyć.

Każdy kto podejmuje się nauki będzie w 100% zadowolony z jej efektów.

Autor:Kamila

Cieszę się, że zdecydowałam się na naukę w Akademii językowej. Moim celem było dobre przygotowanie do matury oraz polepszenie ogólnej znajomości języka angielskiego, która pozwoli mi na swobodną komunikację.

Nie zawiodłam się! Po kilku miesiącach wytężonej, ale przyjemnej pracy, czuję się znacznie pewniej i jestem przekonana o sukcesie na maturze.

Wszystko dzięki Akademii!

Polecam naukę w tym miejscu za względu na wykwalifikowaną kadrę, solidne nauczanie i miłą atmosferę.

Wiem, że był to doskonały wybór!

Autor:Ania

Akademia językowa to szkoła, w której czas nauki mija tak szybko jak wakacje, czas ten jest wypełniony ciekawymi sposobami na naukę i rozwój.

Realizacja intensywnego programu jest zakamuflowana konwersacją, rozwiązywaniem zadań, a nawet zabawą.

Każdy kto rozpocznie naukę doświadczy poznawania języka w nowatorski i użytkowy sposób. Lektorzy z zainteresowaniem śledzą rozwój uczniów i potrafią mobilizować do nauki nawet najbardziej opornych uczniów.

Moim zdaniem Akademia językowa to szkoła godna polecenia tym, dla których znajomość języka jest ważna.

Autor:Piotr

Chcesz śnić po angielsku?

Chcesz rozumieć o czym śpiewają najlepsi?

Chcesz umówić się na rozmowę kwalifikacyjną za granicą lub w firmie wymagającej znajomości angielskiego?

Akademia językowa spełni Twoje marzenia, byś mógł marzyć- również w języku angielskim!!!!!

Nauka poprzez motywację, rozmowę oraz profesjonalne przygotowanie do testów. Polecam gorąco! Odważysz się mówić, bo tutaj udowodnią, że to potrafisz!

Autor:Paulina